Автор на “Изгубената армия на Камбиз” Мощен като смъртна заплаха!...
„Книгата на изгубените имена“ е роман за дълга и любовта, за смелостта и...
Kнигa втopa oт тpилoгиятa PAЗБИTO MOPE.Гeтлaнд oтчaянo ce нyждae oт...
Проклятието над прогонващия духове
Историята от "Хрониките Уордстоун" е вдъхновението за създаването на...
С помощта на мрачните елфи Артемис Ентрери затяга хватката си върху...
Силата на емпатите в един все по-агресивен свят. "Посвещавам тази книга...
В тази книжка младият читател, а нерядко и по-възрастният, ще открие кои занаяти или човешки качества са предпоставка за възникване на разпространени имена като Севда, Джамбазов, Дюлгеров, Замбова, Карагьозов, Токмакчиев. По този начин той веднага ще усети ползата от книжката. От преподавателския си опит знам колко любопитно за хората е значението на...
Книга за превъзходствата на българския език над другите езици в света.
В книгата с богат илюстративен материал са показани как българския език в най-старата фаза от развитието си се характеризира като класически на слявянството и славинистиката, а в днешния си аналитичен строй - като екзотичен слявянски език.
Разглеждат се въпроси от взаимоотношението между езика на художествената литература и книжовния български език.
В азбучен ред са дадени имена на митологични, библейски и литературни персонажи, станали нарицателни; цитати от литературни източници, народни и библейски мъдрости превърнали се в крилати фрази; афоризми, поговорки, притчи сентенции.
Есета, размишления, интервюта, писма, разговори Станислав Сивриев до съмнало
Кратки характеристики, образци и речници - севернославянска група
В енциклопедичния речник на старобългарската литература са включени обобщителни статии за литературни жанрове, религиозни учения, ереси, за типични представи и знания, отразени в книжовни произведения. Систематизирани са данни за автори, за оригинални и преводни творби, за средищата на българската култура през Средновековието, обяснени са литературни и...
Книгата е предназначена да служи за подготовка по съвременен български език на студенти, учители, журналисти, редакционни работници и всички други, които се интересуват научно и практически от проблемите на българския език. Книгата съдържа фонетика, писмо и правопис и морфология. В морфологията се разглеждат и някои синтактични въпроси.
Книгата е посветена на художествените особености на българския символизъм. С оглед на художествения метод е анализирано творчеството на П. К. Яворов, Т. Траянов, Н. Лилиев, Д. Дебелянов, Ем. Попдимитров, Хр. Ясенов.