От деца ни учат да живеем по правила. Родители, учители и приятели ни...
Не само на хартия трябва да умеем да четем и пишем, а във всичко сфери...
Основани на “Четирите споразумения” на Дон Мигел, тези карти предлагат...
Въображението на Б. Ф. Поршнев, неговият изумително могъщ диалектически...
С допълнение с изгреви и залези на Слънцето, слънчеви и лунни...
Разказ за стремежа към любов, успех и наслада и за това, как да откриеш...
Романтична съвременна приказка на искрен и наивен разказвач, в когото ще...
"Универсалната система" има невероятна съдба. Още с излизането си на бял...
В тази книжка младият читател, а нерядко и по-възрастният, ще открие кои занаяти или човешки качества са предпоставка за възникване на разпространени имена като Севда, Джамбазов, Дюлгеров, Замбова, Карагьозов, Токмакчиев. По този начин той веднага ще усети ползата от книжката. От преподавателския си опит знам колко любопитно за хората е значението на...
Книга за превъзходствата на българския език над другите езици в света.
В книгата с богат илюстративен материал са показани как българския език в най-старата фаза от развитието си се характеризира като класически на слявянството и славинистиката, а в днешния си аналитичен строй - като екзотичен слявянски език.
Разглеждат се въпроси от взаимоотношението между езика на художествената литература и книжовния български език.
В азбучен ред са дадени имена на митологични, библейски и литературни персонажи, станали нарицателни; цитати от литературни източници, народни и библейски мъдрости превърнали се в крилати фрази; афоризми, поговорки, притчи сентенции.
Есета, размишления, интервюта, писма, разговори Станислав Сивриев до съмнало
Методически насоки Автори: Тодорка Владимирова, Петър Пенчев, Светлин Мумджиев, Маргарита Каменова
В енциклопедичния речник на старобългарската литература са включени обобщителни статии за литературни жанрове, религиозни учения, ереси, за типични представи и знания, отразени в книжовни произведения. Систематизирани са данни за автори, за оригинални и преводни творби, за средищата на българската култура през Средновековието, обяснени са литературни и...
Книгата е предназначена да служи за подготовка по съвременен български език на студенти, учители, журналисти, редакционни работници и всички други, които се интересуват научно и практически от проблемите на българския език. Книгата съдържа фонетика, писмо и правопис и морфология. В морфологията се разглеждат и някои синтактични въпроси.
Книгата е посветена на художествените особености на българския символизъм. С оглед на художествения метод е анализирано творчеството на П. К. Яворов, Т. Траянов, Н. Лилиев, Д. Дебелянов, Ем. Попдимитров, Хр. Ясенов.